Cztery kroki do Miłości

Cztery kroki do MiłościKsiążka "Cztery kroki do miłości" pokazuje sposób budowania więzi między człowiekiem a Bogiem – używając jako ilustracji opowiadań o relacjach międzyludzkich. Książka akcentuje potrzebę przyjaźni – miłości między człowiekiem i Bogiem. Tę relację trzeba budować przez poznanie Boga, które dokonuje się na trzech płaszczyznach – Słowa Bożego, modlitwy i życia sakramentalnego.

Książka nie tylko uczy o konieczności czytania Pisma Świętego, ale podaje praktyczne rady dla chcących rozpocząć czytanie. Wprowadza także w prostą formę modlitwy z Pismem Świętym – lectio divina. Uczy spojrzenia na sakramenty jako formy osobistego i intymnego kontaktu z Bogiem. Książka jest wprowadzeniem w życie wiary, może być narzędziem ewangelizacji oraz prowadzić przez pierwsze kroki świadomego wchodzenia w życie Kościoła.

Adresatem książki jest głównie młodzież gimnazjalna i starsza. Książka będzie także przydatna dla osób pracujących z młodzieżą – księży, katechetów i animatorów.

Do nabycia w księgarni Tolle

  • pojedyncze egzeplarze tutaj
  • pakiety (10 sztuk) z dużą zniżką tutaj

Ilości hurtowe tutaj w najlepszej cenie

 

 Opinie

 rewelacyjny bryk, pomocny kiedy ciężko się modlić i kiedy nie ma poczucia że Pan Bog jest.

autor opinii: a.Stankiewicz opinia pozytywna

Pozycja wyjątkowa. Polecam każdemu na nowo zweryfikować swoje relacje do Pana i może na nowo się w Nim zakochać

autor opinii: JoannaDobra

Ogólnie książka jest fajna, szczególnie przez język przemawiający bezpośrednio do czytelnika. Szkoda tylko, że nie poprawiła niczego w mojej modlitwie.

autor opinii: KingaWarto przeczytać

Uważam , że książka jest b.dobra chociaż nie jetem katolikiem na pokaz to czas poświęcony na jej przeczytanie nie jest zmarnowany naprawdę b. polecam

Cztery kroki do miłości

Wspaniała pozycja nie polecana szczególnie dla młodzieży, która szuka Boga. W prosty i ,,młodzieżowy " sposób autor mówi o tym jak pozostać sobą i nie tracić z oczu wartości chrześcijańskiej.

autor opinii: Danuta Dobrzeniecka Gorąco polecam.

ks. Zbigniew Paweł Maciejewski Cztery kroki do miłości. W kilku słowach można napisać, że w tej niewielkiej książeczce autor w prosty, mądry i pasjonujący sposób zawarł sposób na to jak pokochać Pana Boga.Szczególnie polecam młodzieży przygotowującej się do bierzmowania oraz tym, dla których ten sakrament stał się pożegnaniem z Jezusem i Kościołem. Tu znajdą odpowiedź na pytanie – dlaczego tak się stało?

autor opinii: Andrzej Ortmann Czterykroki do Miłości

Książka napisana jest interesująco, prostym językiem, praktycznie i w sposób bezpośredni – wprost do czytelnika. Gratuluję:-)

autor opinii: Piotr Chrabąszczwarto przeczytać…

Dobra książka. Szczególnie dla tych, co znudzeni są wiarą i kościołem. Daje nowe spojrzenie na relacje człowieka z Bogiem. Polecam, szczególnie ludziom młodym…

autor opinii: Ernesta Tichutina Dobra, ale bez przesady

Dużo dobrego w tej książce znalazłem, ale nie zafascynowała mnie… Ale może to dlatgo, że przeznaczona jest dla nastolatków… 😉

autor opinii: Robert Kowalczyk Godna polecenia!!!

Książka świetna. Napisana bardzo przystępnym językiem i super się ją czyta. Polecam każdemu, kto chce prawdziwie budować swoją wieź z Bogiem i z drugim człowiekiem.

autor opinii: ASRewelacja!Polecam!

Z tej książeczki możemy poznać bliżej KOGOŚ kto nas kocha i chce być kochany:):):)Warto zaryzykować i zacząć zmieniać swoje życie i serce.

autor opinii: Teresa Małyszewicz POLECAM

Kupiłam tę książkę i polecam ją innym nawet w prezencie dałam 4 osobom .Książka jeat bardzo dobra , to dzięki niej zaczęłam czytać pismo św mając 46 lat .Bardzo dziękuję .Iwona Ficek z ogromną wdzięcznością za narzędzie .Bóg zapłać .

autor opinii: IWONA FICEK Godna przeczytania i przemyslenia

Swietna ksiazka. Czyta sie jednym tchnem. …tak naprawde o sprawach najwazniejszych, wiec tym bardziej polecam:)

autor opinii: Karolina Kabala Cztery kroki do miłości. …

Książka w wydaniu można powiedzieć podręcznym. Nie jest za gruba, więc nie zniechęca. Można przeczytać ją za jednym podejściem. W prosty i dowcipny sposób pokazuje czym są prawdziwe relacje z Panem Bogiem. Zamierzam przedstawić ją moim uczniom w "czytelni wielu drzwi", tzn. ksero dwóch stron będzie się ukazywać na wybranych drzwiach naszego Gimnazjum.Pozdrawiam i polecam

autor opinii: Dorota Surtel Cudowna!

Warto ją mieć 🙂

autor opinii: Ulcia Polecam

W tej małej książeczce jest tyle bogactwa treści, że powinien ją przeczytać każdy, kto pragnie usłyszeć, poznać i dotknąć Boga.

autor opinii: Agnieszka Świetna książka

Książka fantastyczna w swojej prostocie, napisana przystępnym dla każdego językiem. Na prawdę może pomóc

autor opinii: Robert Cztery kroki to początek

To bardzo dobra,krótka książeczka(nie trudno znaleźć czas na przeczytanie),a jednocześnie zachęciła mnie do zapisania na kurs internetowy Lectio Divina i powrotu do codziennego rozważania Pisma św. Bardzo polecam.

autor opinii: Anna Stankiewicz Ciekawie ujęty problem relacji z Bogiem i sposobów jej budowania. polecam zwłaszcza kandydatom do bierzmowania

autor opinii: Małgorzata Kozioł Cudowna!!!

Otwiera szerzej oczy… Polecam wszystkim tym,co chcą być bliżej Boga. Naprawdę warto mieć tę książeczkę 🙂

autor opinii: Urszula Czytam i trawię… Wracam do niej z radością. Gorąco polecam starszym i młodszym!!

autor opinii: teresa grzankowska cieniutka ale treściwa

Zaskoczyło mnie, że jest bardzo cieniutka i pisana dużym drukiem. "Łyknęłam" ją więc jadąc autobusem do pracy. Co do treści to trafne oceny i metody by kochać więcej i głębiej. Zostawiłam ją na półce, gdzie przychodzi młodzież.

autor opinii: Teresa Grzankowska Polecam

Książka godna polecenia przede wszytskim dla młodzieży gimnazjalnej.Autor w ciekawy sposób przedstawia miłość do Boga próbując zachęcić czytelnika do zmian w swoim życiu.Zachęca do codziennej lektury Pisma św.,w taki sposób,by nie tylko "poznać"list od Boga,ale także nauczyć się rozważać Jego Słowo.

autor opinii: Dorota Ługowska Warto przeczytać.

Tego samego dnia, którego otrzymałam książeczkę, przeczytałam ją jednym tchem. A teraz wracam do niej po kawałku. Podoba mi się brak przerostu formy nad treścią. A sama treść… Kwintesencja zasad wiary chrześcijańskiej. Krótko, zwięźle, na temat. Bez owijania w bawełnę. Zdecydowanie polecam.

autor opinii: Emi Krywko bardzo dobra

polecam wszystkim do czytania ,książka bardzo mi się podobała, czyta się ją z wielkim zainteresowaniem,daje do myślenia oraz zachęca do pracy nad sobą

autor opinii: Joanna Łuba Super książka

Książka w niezwykle prosty sposób przedstawia jaka powinna być nasza relacja z Panem Bogiem.Czyta się ją jednym tchem.POLECAM WSZYSTKIM!!!

autor opinii: Iwona Kupniewska Nowe spojrzenie

To niby książka dla młodzieży, ale każdy dorosły powinien ją przeczytać: aby przypomnieć sobie co to znaczy kochać Boga, słuchać Boga i dotykać Boga! Takie odświeżenie! Takie nowe spojrzenie!

autor opinii: Sylwia Olczyk Dobra książka

Korzystam z tej książki w pracy z kandydatami przed bierzmowaniem. Bardzo dobra książka dla młodzieży, fajny język.

autor opinii: Agata Maliszewska Warto….

Jestem przekonana, że spodoba się wszystkim ta książka… Ale mnie osobiście była ona wspaniałym doświadczeniem i wprowadzeniem do grubszej książki "Święty romans", dla osób które boją się grubych książek to: "to jest to" 🙂 Pisana prostym językiem, prosta .. wspaniała ! ! ! warto przeczytać 2 razy aby odkryć to co ukryte… Dziękuje.. Szczęść Boże 🙂

autor opinii: Monika Belka Jak byc szczesliwym

Bardzo interesujaca ksiazka,uczy nas jakie jest najwieksze przykazanie Boze,oczywiste jest ze Bóg tez chce POCZUĆ ze ktos go kocha,to przeciez nasz Ojciec ! A wielu niestety zyje w bledzie i mysli ze Bóg tylko karze,maja fałszywy obraz Boga. BÓG jest miłoscia,kto poczuł choc raz,to juz niczego innego nie szuka-polecam !

Cztery kroki do miłości

Książka dobra dla młodych poszukujących, mnie jednak chodziło bardziej o coś refleksyjnego, pouczającego co pomogłoby mi pomóc usłyszeć Boga

autor opinii: Marta "Przewodnik"

To ważne aby mieć w swoim życiu kogoś, kto Cie poprowadzi do celu. Ta książka pomaga młodych zrozumieć czym jest miłość do Boga poprzez czytanie Jego Słowa i zrozumienie tego co czytamy.Dobry przewodnik po Bożym Słowie.

autor opinii: s.Damaris Pasiut BARDZO POLECAM!!

Bardzo Mądra książeczka, lekko się czyta i świetnie uczy tego jak otworzyć się na słowo i dzielenie życia z Bogiem.

autor opinii: Adam.B Polecam

Książeczka "Cztery kroki do Miłości. Jak usłyszeć, poznać i dotknąć Boga?" w pierwszym momencie wydaje się niepozorna, jednak po przeczytaniu ujawnia się jej wielkość. Prosty język, jasna treść, a przede wszystkim prawda o Bogu, który chce być poznany przez człowieka. Interesująca jest metoda "5 palców" odnośnie zgłębiania Pisma Świętego. Książeczka momentami zabawna, momentami głęboko refleksyjna, zawsze autentyczna w przekazie i przeżyciu. Polecam.

autor opinii: ks. Grzegorz Grąbczewski Rewelacja

Jest to świetna książka dla każdego a zwłaszcza dla młdzieży, ja zamówiłam ją już 2-krotnie i jestem pod wrażeniem prostoty i znajomośći problemu. Gorąco polecam , wracam do niej często, to jak przewodnik przez życie. Świetny prezent, dobry format zmieści się nawet w kieszeni.Pozdrawiam autora Teresa.

autor opinii: teresa Ciepielowska Ocena książki 4 kroki do miłości

Książka fantastyczna, napisana w przystępny sposób. Podoba się bardzo młodzieży, szczególnie metoda pięciu kroków.

autor opinii: Elżbieta Wilusz SUPER KSIĄZKA

Czyta się ja jednym tchem…,jest naprawde napisana bardzo prostym izrozumiałym dla wszystkich językiem. Ja przeczytałam ja w godzinę,ale później do niej wróciłam czytając mojej 14 letniej córce, może wydaję sie to śmieszne, ale tak było. Córka słuchała z wielkim zainteresowaniem i na końcu stwierdziła,że jest OK.Moja starsza córka(20lat) oceniła tę książeczkę,że jest SUPER i stosuje porady z niej. Polecam ja dla młodzieży i nie tylko….

autor opinii: Iwona Polecam

Przeczytałem pozycję "na raty". Jestem już kilkanaście lat po bierzmowaniu i szkoda, że wcześniej nie było takiej książeczki :). Przedstawiona metoda czytania Pisma świętego jest obrazowa i ciekawa. Gorąco polecam

autor opinii: Jacek rewelacja

Swietna pozycja napisana językiem dostepnym ,doskonały prezent , gorąco polecam! Teresa

autor opinii: teresa Ciepielowska Książkę czyta się dość łatwo, czasem daje do myślenia , autor dotyka pewnej wewnętrznej sfery człowieka, zaprasza tylko do szukania Boga , ale szukać trzeba samemu, od czytelnika zależy czy podejmie się tego fascynującego zadania.

autor opinii: Agnieszka Kulej Warta polecenia

Książka jest bardzo fajnie napisana. Językiem zrozumiałym dla wszystkich. Jest w niej trochę śmiesznych scen ale i poważnych. Naprawdę warto ją przeczytać. Ja przeczytałam ją jednym tchem… Uczy ona bliższej relacji do Pana Boga ale także do drugiego człowieka… Gorąco polecam

autor opinii: Monika Karczewska najpierw fundament potem bierzmo

książka o istocie relacji między ludźmi i między człowiekiem a Bogiem – fundament dla młodego (i każdego) człowieka; zdecydowanie wykorzystam na spotkaniach z kandydatami do bierzmowania; najpierw fundamenty potem przyjdzie czas na belki stropu… troska o młodych autora, jego poczucie dystansu do rzeczy drugorzędnych i poczucie humoru – bezcenne!

autor opinii: Zofiawiara i troska

ks. Proboszcz, któremu wypożyczyłam książeczkę (tak, tak i taki obieg już istnieje :)) napisał: "interesująca, ciekawa, pouczająca, napisana z żywą wiarą i wielką troską o młodych"

autor opinii: Zofia opinia

Książka bardzo przydatna,jęsli chodzi o sprawy uczuciowe jak obchodzić sie z mężczyznami a także jak należy czytać Pismo Święte.

autor opinii: Anna Olszewska DOBRA!

Książka jest napisana prostym językiem dostosowanym do możliwości percepcyjnych młodzieży. Wykorzystuję jej treści- zwłaszcza metode czytania i rozważania Biblii w katechezie w gimnazjum. Podoba mi sie książeczka!

autor opinii: s.Mirella Damps ZACHWYCAJĄCA OPOWIEŚĆ

Ta mała książeczka to zachwycająca opowieść o miłości. Czyta się ją bardzo dobrze – błyskawicznie. W zasadzie nie można się od niej oderwać, dopóki się nie skończy czytać. Obecnie krąży w mojej szkole czytana przez moich uczniów i zbiera bardzo pochlebne opinie. Jeśli chcesz spotkać Boga i poznać Go, a nie wiesz jak to zrobić. Przeczytaj tą właśnie książeczkę. Polecam!

autor opinii: Agnieszka Komorowska Superowa Książka!!!!!!!

Gratuluję Księdzu takiej pomysłowości!Książka jest naprawdę bardzo dobra.Sama przeczytałam ją "jednym tchem".Zostałam nią zachwycona i…i zachwyciłam nią moich uczniów-gimnazjalistów których czasami trudno zainteresować "Bożą sprawą".Zaczęłam im na lekcji ….?czytać….była taka cisza,że jeśli ktoś się poruszył w klasie był bardzo krytykowany….Nie spodziewałam się takiego obrotu sprawy!?Sądziłam ,że tylko przeczytam im fragment…a tu ciąg dalszy musi nastąpić po feriach.Bardzo dziękuję za tak świetną pozycję! Kiedy przeglądałam inne zamówione przeze mnie pozycje -to niestety nie było już TO. Pozdrawiam jagoda

autor opinii: Jadwiga Kondeja Bardzo dobra i zrozumiała pozycja książkowa

Kupiłam i przeczytałam tę książeczkę , jest bardzo zrozumiała .Bo miłość człowieka jest podstawą Miłości do Boga .

autor opinii: Dorota Bury Rewelacyjna

Rewelacyjna ksoązka batdzo polecam ją wszystkim bez względu na wiek

Miłość

Książka napisana językiem trafiającym do młodych, podając przykłady uśmiechają się ale i zastanawiają się nad swoim postępowaniem. Bardzo dobre metody do przekazania odnośnie zachęty czytania Pisma Świętego. Nie można bez zastanowienia, zadania sobie pytania przejść obojętnie czytając książkę. Dobra refleksja nad sobą oraz samowychowanie.

autor opinii: Alicja Kamińska Dziękuję 🙂

Szczęść Boże 🙂 Po pierwsze to dziękuję za napisanie książki "Cztery kroki do Miłości". Jestem katolikiem ("praktykującym") mimo to książka bardzo mnie poruszyła i dała wiele do myślenia. Na reklamę książki trafiłem przypadkiem – szukałem blogów chrześcijańskich polskojęzycznych i m.in. trafiłem na blog ks. Maciejewskiego. Już nie raz próbowałem medytacji z Pismem Świętym i zawsze kończyło się tak samo – czyli z wielką porażką. Prób było kilka począwszy od modlitwy na wzór schematu oazowego Namiotu Spotkania a skończywszy na wieczornej lektury listów św. Pawła. Tym razem jest inaczej… Może wpływ ma zmiana mojego życia…. Bynajmniej nagle czas się znalazł na 15 min Lectio Divina … Nie jest to sztuczne jak kiedyś ale oparte na prawdzie. Widocznie książka ta miała na nowo ukazać mi Chrystusa i wzmocnić relację z Nim… Dziękuję 🙂 pozdrawiam 🙂

autor opinii: Damian F. Boral Cztery kroki do Miłości.

Lektura ksiąki pobudziła mnie do refleksji nad moim spotkaniem z Panem Bogiem. Jest napisana językiem prostym i jasnym, trafiającym do młodego i starszego czytelnika. Stanowi doskonały " instruktaż" do zrozumienia Pisma Świętego. PS Drugą książkę będę czytać podczas ferii zimowych.

autor opinii: Anna Woś Rewelacyjna

Super książka dgłębnie trafia do młodzieży i dorosłych. Bardzo polecam

autor opinii: Anna Spychalska serdecznie polecam

Bardzo się cieszę, że na rynku są takie pozycje, które w prosty sposób mówią o bardzo ważnych sprawach, a jednocześnie ,,zmuszają" do refleksji.

Serdecznie polecam!

Książkę czyta się bardzo szybko, miło i przyjemnie. Myślę, że jest idealna dla osób, których "przygoda" z wiarą dopiero się zaczyna, szczególnie dla nastolatków, choć również starszych i bardziej doświadczonych, może zainteresować i przypomnieć o tym co w relacji do Boga jest najistotniejsze 🙂

autor opinii: Ilona Bardzo dobra pozycja książkowa

autor opinii: Dorota Bury Polecam

Książka warta przeczytania, polecam!

autor opinii: Ania "Nie poznając Go nigdy się w Nim nie zakochasz"…

W tym krótkim zdaniu można by streścić główne przesłanie tej niewielkiej książki. A jak Go poznać, żeby pokochać? Bardzo przystępnie i trafnie ukazuje jej autor. Polecam wszystkim szczerze szukającym spotkania z Bogiem. Może być pomocna…

autor opinii: Bogusława Rurak Polecam wszystkim nie zależnie od wieku a szczególnie gimnazjalistom.

Bardzo dziękuję za tę książeczkę!Jej Autor przypomniał mi o moich obowiązkach wobec Pisma Św.i pomógł na nowo odkryć,jakim skarbem dla nas jest ten "list od Pana Boga".

autor opinii: Dorota Swereda Cztery kroki do miłości

książka bardzo mi się podoba. Jest napisana w prosty i ciekawy sposób, przystępny dla młodych ludzi.

autor opinii: Elżbieta Wilusz polecam

Jako pomoc dla katechetów, jako pomoc dla prowadzących przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania, jako … dobra lektura mówiąca o spatkaniach i przyjaźni z Bogiem. Kupiłem i nie żałuję a wszystkim polecam.

autor opinii: ks. Wojciech Rewelacja

Książka jest napisana w sposób prosty ,który pozwala wejść we wewnętrze swoje ,odkrywając swoją wiarę , swoją relacje z Panem Bogiem i innymi ludżmi. Czytałam ją w klasie dzieciom- gimnazjum byli zachwyceni. Czyta również ją mój wnuk 19 lat i odkrywa w tej książce nowe wartości ,których wcześnie nie widział. Jest ona godna polecenia,bardzo zbliżona do realiów naszego zycia, pomaga uporządkować swoje relacje z Panem Bogiem.Dziękuję autorawi!

autor opinii: Teresa Ciepielowska Ocena

Moim zdaniem ta ksiązka jest pomocna w mojej pracy z mlodzieza,mysle ze bedzie to duza pomoc do pracy formacyjne dla grup parafialnych.

autor opinii: Jadwiga Kopaczel dla nastolatków i starszych

 

autor opinii: Krystyna Cempla Cztery kroki do Miłości. Jak usłyszeć, poznać i dotknąć Boga?

Zrobić cztery kroki – to tak niewiele wysiłku wymaga. Usłyszeć i poznać Boga w codziennym życiu i otworzyć się na Niego – to wspaniała przygoda. Życzę, aby wszyscy doszli do tej Miłości.

autor opinii: Elżbieta świetna pomoc do bierzmowania

Już korzystam z tego programu w przygotowaniu do bierzmowania i widzę, że młodzież słucha i aktywnie bierze udział w dyskusji. Fajna, pomysłowa, życiowa. Agata

autor opinii: Agata maliszewska uśmiech i refleksja

Ja tylko dostałam, to ją przeczytałam. Styl bardzo przystępny. Przykłady zabawne, a jednocześnie zmuszające od refleksji nad własnym życiem. Ta książka to świetny prezent dla młodzieży (i nie tylko), nawet tej, która nie przepada za czytaniem. Objętość książki nie odstrasza. Fragmenty książki można też wykorzystać przy wielu tematach w różnych grupach (ostatnio na spotkaniu modlitewnym /25-50 lat/ przeczytałam fragment o dziewczynie czytającej z kartki na randce). Książka, choć niewielka przepełniona jest wartościową treścią. Polecam!

autor opinii: kwm Okładka

Kiepska okładka… Warto było dołożyc 100 zł na nowy projekt

autor opinii: Arkadiusz Dyn Znakomita książka

To znakomita książka. Napisana lekkim językiem, pełna humoru, w prosty sposób przekazuje to, co naprawdę ważne. Zdecydowanie nie tylko dla młodzieży.

autor opinii: Paweł Królak, właściciel Tolle.plBardzo dobra pozycja, napisana prostym, ale nie prostackim językiem. Poprzez ciekawe, okraszone niejednokrotnie humorem ciepłe, opowiadania daje podpowiedź, jak budować prawdziwą i głęboką relację z Bogiem, opartą na miłości. Książkę czyta się bardzo dobrze, gdyż nie jest ona zbiorem teoretycznych rozpraw, lecz czuć w niej osobiste doświadczenia autora.

autor opinii: H.Z.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *